Uzmana danışGaz tepkime cihazıyla ilgili tüm sorularınız için..

Pedal Commander – Gaz Tepkime Cihazı

Pedal Commander, gaz pedalının tepkime süresini kısaltır. Araçlar genel sürücü düzeyine yönelik olarak ve standart koşullara uyum sağlamak üzere tasarlanmaktadır. Pedal Commander ise, gaz kelebeği kontrolü yazılımını değiştirmek suretiyle kelebeğin tepki vermesini en mükemmel hale getirir ve duraklamaları ve gecikmeleri giderir. Bu durum bazı araçlar için gereklilik arz ederken bazıları için ise konfor unsurudur.

Pedal Commander;

– Daha keyifli bir sürüş, gecikmesiz keskin hızlanma sağlar.
– Artmış gaz tepkileri enjekte edilen yakıt miktarını artırmaz.
– Egzos gaz sıcaklığına etki etmediği için dizel araçlarda emisyon seviyesini yükseltmez.

AZALAN TEPKİ GECİKMESİ, MÜKEMMEL DİNAMİZM

Gaz pedalındaki gecikme geçmişte kaldı, Gaz pedalı sinyalleri anında iletildiğinden araç daha hızlı hareket edebilmektedir. Aracın torku aynı kalırken verilen his en üst noktaya taşınır.

HER ARAÇ İÇİN FARKLI BİR PEDALCOMMANDER VAR? NEDEN?

Her segmentten her araç farklı parametrelere sahiptir. Tüm bu parametrelere uygun olabilmek için PEDAL COMMANDER her araca özel hazırlanmalıdır. Bu yüzden PEDAL COMMANDER sipariş ederken aracınızın model yılı markası ve modeli önemlidir.

PRATİK VE FAYDALI

Üreticinin koyduğu parametreleri değiştirebilmenin avantajları vardır. Pedal Commander ürünü sürücülerin beklentisinin çok üzerinde fayda sağlamaktadır. Modern motorun gecikmeli tepkileri ortadan kalkarken donanım açısından aracın orijinal ekipmanına bir müdahale yapılmamaktadır. Gazı veya gaz pedalı sensorunu ayırınız. Pedal Commander fişin iki orijinal konektöre bağlayınız. Kabloyu Velcro kablo bağı ile sabitleyiniz.

Pedal Commander - Gaz tepkime cihazı
Pedal Commander – Gaz tepkime cihazı

Yetkili distribütör Vitalen Garage’ın ürün açıklamasında yer verdiği bilgiler doğrultusunda alıntı metin olarak da ürün işlevselliğini maddeler halinde yazımıza ekliyoruz.

Pedal Commander ile ilgili bilgilendirme metni aşağıdadır:

 1. Pedal Commander aracınıza zarar vermez, garantiyi bozmaz, muayenede sorun yaratmaz, yetkili servis bakımında güçlük çıkartmaz ve trafik kontrol çevirmelerinde dahi engel teşkil etmez.
 2. Pedal Commander gaz pedalındaki sokete 1dk içinde takılır, elektronik bir cihazdır ve kendi yazılımını barındırır. Aracınıza yükleme yapmaz, aracınızda kalıntı bırakmaz, veri transfer etmez.
 3. Çıkartıldığında veya kapalı konuma alındığında hiç yokmuş gibi aracın orjinalinde sürüşe devam edersiniz, bypass bir cihazdır, tek tuşla aktif eder veya tek tuşla kapatabilirsiniz.
 4. Aracınızın elektriğinden beslenir, aracı çalıştırdığınızda çalışır, kapattığınızda o da kapanır. Her seferinde tekrar çalıştırmak veya mod ayarlamak zorunda kalmazsınız, bıraktığınız moddan çalışmaya devam eder, isterseniz senelerce cihaza dokunmayın..
 5. “Peki bu aracı üretenler bunu akıl edememişler mi?” diye soran arkadaşlarımız için belirtelim, aksine akıl ettikleri için kalkışlarda, rampada ve aracınız yükteyken özellikle hissettiğiniz bir hantallık sorunu yaşıyorsunuz.
 6. Pedal Commander elektronik gaz pedal sistemine sahip araçlarda fabrikasyon sırasında üretimde uygulanan gecikme süreleri ve aracın tepki verme hantallığını ortadan kaldırıp, gaz potansını daha da yükseltiyor, yani var olan fiziksel gücünüzü limitlerden ve gecikme sürelerinden kurtarıp size asıl gücü verimli bir şekilde kullanmanız için olanak sağlıyor.
 7. Mühendislik harikası olan araçlarınızda güvenliğiniz de düşünülerek kademeli hızlanma ve gaz pedal tepkiniz gecikme süreleriyle size yanıt verir. Çünkü bu aracı 16 yaşındaki bir genç (ABD) kullanabilir, veya 85 yaşındaki bir yaşlı bayan da kullanabilir. Risk faktörlerinin optimizasyonu ile ilgili uygulanan bu mühendislik uygulamasıyla size 1.5-2.0 saniye ortalama ile gecikme süresi olarak geri döner ve Pedal Commander ile birlikte ortadan kaldırıp aracınızı eski telli sistemlerde olduğu gibi direk sizin gücünüze sunuyoruz.
 8. Pedal Commander aracı bulunduğunuz ortam koşulları (yokuş, offroad, şehir içi vs.) ve ruh halinize göre düzenlemenizi sağlayan 4 ana mod ile birlikte 8 ara mod mevcut, toplam 32 farklı modda sürüş gerçekleştirebilirsiniz.
 9. Pedal Commander kullanımı fiziksel gücünüzü değiştirmez, aracınıza beygir ve tork artışı sağlamaz, müşterilerimiz ne kadar aksini iddia etse de var olan fiziksel güçlerini kullanırlar ve fiziksel hiçbir aksamda risk oluşturmaz. Fabrikasyon sırasında üretimde uygulanmış olan referans aralıkları içerisinde işlevsellik gösterir, bu sayede ne motorun, ne beynin sınırları üzerinde bir işlem sağlamaz, bu da risk oluşumunu önler.
 10. Pedal Commander iddia edilenin aksine yakıtınızı değiştirmez.
  Ne olumlu, ne de olumsuz aracınızın yakıtına etki etmez. Araç fiziksel olarak aynıdır, hiçbir mekanik değer değişmez, elektronik olarak yazılım boyutunda gecikme süresi ortadan kaldırılır ve aracın serileşmesi sağlanır. Yani araç daha hızlı tepki verir. Aynı yakıt kullanılır, aynı sistem işler, yakıtı kullanıcı değiştirir. Farklı modlarda aracın çok farklı serilikte tepki vermesi amacıyla gaz potans değerlerine cevap vermesi sağlanır, bu sayede aracınızı 32 farklı kombinasyonda bulunduğunuz ortam koşulları ve sürüş keyfinize göre düzenleyebilirsiniz.
 11. Pedal Commander hakkında detaylı bilgi için bizlere sosyal hesaplarımızdan, websitemiz üzerinden, mail hesaplarımızdan canlı destek hattımızdan, sabit hatlarımızdan, teknik uzmanlarımızın cep telefonları üzerinden olmak üzere birçok farklı kanaldan ulaşabilirsiniz.
 12. Merkezimizde Yazılım, Chip Tuning ve Pedal Commander hizmetlerinin hepsini sunabiliyoruz, 3 farklı uygulama için de bize ulaşabilirsiniz.
 13. Atmosferik motora sahip araçlarda tek yegane alternatif olarak Pedal Commander tavsiye ettiğimiz doğrudur, sektörel olarak binlerce alternatif bulunurken, alınan verim düzeyi ve fiyat/performans açısından muadili olan bir uygulama mevcut değildir.
 14. Muadil demişken, Pedal Commander alternatifi olduğu öne sürülen birden fazla cihaz piyasada mevcuttur. Dileyen arkadaşlarımız eski sürüm bu cihazların hepsi için iletişime geçebilirler, bilgi alabilir ve farklarını net olarak öğrenebilirler.
 15. Fonksiyonel ve görsel açıdan hem teorikte hem de pratikte şu anda Pedal Commander ürününün bir alternatifi yoktur, gereksiz sözlere aldanmayın, taklitlerimizden sakınmayı ihmal etmeyin.

Saygılarımızla.

Pedal Commander Türkiye Yetkili Distribütörü
Vitalen Garage olarak hizmet anlayışımızı bilen bilir.

0 312 378 06 47 / 0 542 325 25 03

www.pedalcommander.com.tr / www.vitalengarage.com

Henüz yorum yok

bir yorum ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir